Sprzęt muzyczny

 

 

Początki działalności firmy sięgają roku 1991

Futerały na instrumenty dęte

W ofercie firmy Paco Cases znajduje się grupa futerałów przeznaczona do ochrony instrumentów dętych. Futerały na tę grupę instrumentów są wykonywane w technologii Top Style lub flight cases. Wszystkie futerały na instrumenty dęte mają postać regularnej bryły sześciennej.

 

Futerały wykonane w technologii Top Style mają postać lekkich, bardzo estetycznych walizek lub kufrów i są polecane muzykom, którzy potrzebują pewnej ochrony swoich instrumentów z jednoczesnym zachowaniem dużej funkcjonalności samego opakowania (walory użytkowe). Materiałem używanym do produkcji futerałów w technologii Top Style jest wodoodporna sklejka pokryta szeroką gamą oklein (powłoką fenolową, folią aluminiową, kolorowymi foliami PCV). Szkielet futerału tworzą półokrągłe profile aluminiowe typu Top Style. Narożniki futerału są wykonane z czarnego tworzywa ABS. Wieko z podstawą skrzyni łączą zamki walizkowe lub małe zamki motylkowe. W zależności od wielkości futerału i jego stylistyki montowane są różnego typu rączki (plastikowe lub skórzane). Wnętrze skrzyni jest wyklejone specjalną gąbką techniczną o podwyższonej żywotności. Zastosowanie ruchomych przegród pozwala na dowolną zabudowę wnętrza skrzyni i zoptymalizowanie ułożenia instrumentu oraz akcesoriów. Opcjonalnie wnętrze futerału może być wyklejone miękką tkaniną. Na zamówienie środek futerału może być wyklejony blokiem gąbki, który składa się z wzajemnie połączonych małych komórek. Usunięcie poszczególnych komórek pozwala na precyzyjne dostosowanie wnętrza skrzyni do kształtu instrumentu.

 

Futerały wykonane w technologii flight cases są przeznaczone do ochrony instrumentów w każdych warunkach, nawet najbardziej ekstremalnych. Bardzo solidna konstrukcja tych futerałów doskonale sprawdza się podczas przewożenia dużej ilości instrumentów na trasach koncertowych całych orkiestr czy też w trakcie transportu lotniczego. Krawędzie skrzyni wykonanej z wodoodpornej sklejki są chronione profilami aluminiowymi, a narożniki dodatkowo wzmocnione stalowo-cynkowymi okuciami. Zastosowanie zamków motylkowych gwarantuje pewność zamknięcia futerału. Wnętrze futerału jest wykończone w podobny sposób, jak w przypadku opakowań wykonanych w technologii Top Style.

futerał na trąbkę

futerał na róg

futerał na saksofon tenorowy

 futerał na trąbkę

futerał na klarnet basowy

Copyright Paco Cases 2017