Powrót do strony głównej
Paco Cases - Powrót do strony głównej Napisz do nas
Mapa witryny Paco Cases
Powrót na stronę główną
 
 
 

Duża ilość dostępnych akcesoriów pozwala na montowanie w rackach innego typu urządzeń oraz wyposażenia ułatwiającego eksploatację zamontowanego sprzętu oraz powodującego jego dodatkowe zabezpieczenie przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Mechanizm uchylny kątowy

Mechanizm uchylny - kątowy
Mechanizm uchylny jest stosowany w rackach kątowych (Typ RK) i pozwala na podnoszenie szyny wraz z zainstalowanymi na nich urządzeniami. Skośne ustawienie paneli urządzeń ułatwia ich eksploatację (np. mikserów dźwięku, wizji, świateł lub innych sterowników). Zastosowanie mechanizmu uchylnego pozwala też na zmniejszenie wymiarów skrzyni przy konieczności skośnego ustawiania urządzeń. Minimalna długość szyny, na której może być zainstalowany mechanizm uchylny wynosi 30 cm.

Półka rack

Półki
Zastosowanie specjalnych stalowych półek o grubości blachy 1.2 mm pozwala na umieszczenie na nich innych urządzeń np. magnetofonów, odtwarzaczy CD, dodatkowego sprzętu pomiarowego itp. Dostępne są półki o wysokości części mocującej od 1 do 3 U.

szuflady rack

Szuflady
W dużych skrzyniach typu rack mogą być montowane drewniane lub metalowe szuflady zainstalowane na specjalnych mechanizmach teleskopowych. Dopuszczalne obciążenie tych szuflad sięga nawet 60 kg. Szuflady mogą służyć do przechowywania niezbędnych narzędzi, przyrządów, przewodów, literatury, instrukcji obsługi itp. Dostępne są gotowe szuflady posiadające wysuwany blat lub półkę pod klawiaturę komputerową. Typowe metalowe szuflady oferowane są w wysokościach od 2 do 4 U oraz 6 U. W ofercie znajduje się też panel przeznaczony na 24 płyty CD.

listwy zasilające

Listwy zasilające 19"
Listwy zasilające umożliwiają podłączenie wszystkich współpracujących urządzeń do jednego źródła zasilania, dzięki czemu można wyeliminować dodatkowe przewody i znacznie skrócić czas przygotowania urządzeń do pracy. Możliwe jest zamontowanie gniazd różnych standardów.

oświetlenie na panelu rack 19"

Oświetlenie
Panele z wbudowanymi lampkami pozwalają oświetlić wszystkie zamontowane urządzenia, co ma szczególne znaczenie w przypadku eksploatacji sprzętu w nocy lub przy niekorzystnych warunkach oświetlenia.

panele - otwory na gniazda połączeniowe

Panele 19" z gniazdami połączeniowymi
Tego typu panele dają możliwość wykonania optymalnych połączeń wszystkich urządzeń wewnątrz opakowania, jak też szybkiego połączenia ich z urządzeniami zewnętrznymi. Na tych panelach mogą być montowane gniazda różnych standardów: jack, XLR, cinch, speakon.

maskownica - maskownice - panel - panele rack

Panele maskujące
Panele maskujące znajdują zastosowanie w skrzyniach, w których istnieje potrzeba zamknięcia nieużytecznej długości szyny np. w przypadku racków kątowych. Panele maskujące dostępne są w kolorze czarnym i o wysokościach od 1 do 4 U.

panele wentylacyjne

Panele wentylacyjne
Panele wentylacyjne są stosowane w przypadku zainstalowania urządzeń wymagających efektywnego chłodzenia. Dostępne są panele wentylacyjne o wysokości 1 i 3 U. Panel wentylacyjny o wysokości 3 U jest wyposażony w otwory pozwalające na zamontowanie dodatkowych wentylatorów o średnicy 120 mm (1, 2 lub 3 wentylatorów).

miseczka wentylacyjna

Miseczki wentylacyjne
Miseczki wentylacyjne są montowane bezpośrednio na ścianach bocznych skrzyń, a ich rola polega na biernym poprawieniu cyrkulacji powietrza wewnątrz skrzyni. Konstrukcja miseczek zapobiega dostawaniu się do wnętrza skrzyni różnych przedmiotów.

 

Amortyzatory
Są stosowane w odniesieniu do sprzętu szczególnie wrażliwego na różnego typu wibracje. Zastosowanie amortyzatorów znacznie osłabia zewnętrzne siły działające na urządzenia i zapobiega ich uszkodzeniu. Szyny mocujące są zainstalowane na stalowej konstrukcji nośnej wyposażonej w gumowe lub sprężynowe amortyzatory, która to jest umieszczona w środku skrzyni.

powrót do góry

Rack Typ SSU Rack Typ SSM Rack Typ RSP Rack Typ RSU Rack Typ MSD Rack Typ SRS  

 
© Paco Cases, Wszelkie Prawa Zastrzeżone - All Rights Reserved