Sprzęt muzyczny

SKRZYNIE TRANSPORTOWE
NA INSTRUMENTY I AKCESORIA

Pedalboards

Ten typ opakowania jest przeznaczony do bezpiecznego transportu i wygodnej eksploatacji kompaktowych efektów brzmieniowych lub podłogowych procesorów efektów. Skrzynia ma konstrukcję typu combo (płaska podstawa skrzyni i głębokie wieko). Po odłączeniu wieka na podłodze pozostaje podstawa skrzyni wraz z zamontowanymi na niej efektami. Efekty mogą być przymocowane do podstawy za pomocą taśmy łączącej typu Velcro (rzepy) lub też umieszczone w specjalnie przygotowanych otworach wykonanych w grubej i sztywnej gąbce.

Pierwszy z wariantów pozwala na dowolne konfigurowanie efektów, natomiast drugi zalecany jest w przypadku ściśle zdefiniowanego układu konkretnych modeli efektów. Wieko może być wyklejone gąbką typu “foremka na jajka”, która to zapewnia punktowy docisk wieka do urządzeń.Skrzynia jest wykonana z wodoodpornej sklejki i posiada krawędzie zabezpieczone profilami aluminiowymi. Narożniki są dodatkowo chronione stalowo-cynkowymi okuciami. Ten typ opakowania jest wyposażany w zamki typu walizkowego lub motylkowe, zawiasy rozłączalne, plastikową rączkę i gumowe nóżki.

Gitary

Konstrukcja futerałów

Profesjonalne futerały na gitary są wykonane głównie w technologii flight cases. Materiałem używanym do produkcji futerałów jest wodoodporna sklejka wykończona powłoką fenolową, folią aluminiową lub kolorowymi foliami PCV. Wszystkie krawędzie skrzyń są zabezpieczone profilami aluminiowymi, a narożniki dodatkowo wzmocnione stalowo-cynkowymi okuciami. W futerałach na gitary montowane są zamki motylkowe, zawiasy o ograniczonym kącie rozwarcia, plastikowa rączka oraz gumowe nóżki, które znajdują się na dwóch ścianach.

Wnętrze futerałów

Wnętrze futerałów jest wykończone specjalną gąbką techniczną o przedłużonej żywotności. W zależności od modelu instrumentu w środku futerału montuje się jedną lub dwie przegrody na dodatkowe akcesoria (pasek, struny, stroik itp.). W uniwersalnych wersjach futerałów podpórka pod szyjkę jest ruchoma, co pozwala na jej właściwe ustawienie w odniesieniu do różnych modeli instrumentów. Opcjonalnie istnieje możliwość całkowitego wyklejenia wnętrza skrzyni blokiem gąbki, który składa się z wzajemnie połączonych małych komórek. Usunięcie poszczególnych komórek pozwala na precyzyjne dostosowanie wnętrza skrzyni do kształtu instrumentu. Na specjalne życzenie wnętrze futerału może też być wyklejone miękką tkaniną typu plusz. Wieko skrzyni jest wyklejone gąbką z dodatkowymi klockami dociskowymi lub gąbką typu “foremka na jajka”. Ta ostatnia zapewnia delikatny punktowy docisk wieka na całej powierzchni instrumentu.

Gitara – wiemy jak o nią zadbać!

Opcje:

  • rączka skórzana,
  • zamki typu walizkowego,
  • dodatkowy zamek szyfrowy,
  • wykończenie Alu lub PVC,
  • dostosowanie wymiarów futerału pod konkretne potrzeby instrumentu,
  • zabudowa wnętrza futerału pod konkretne potrzeby użytkownika

Klawisze

Instrumenty klawiszowe pochodzą z różnych grup: strunowych, dętych, samobrzmiących, elektrycznych i elektronicznych mających wspólną cechę posiadania klawiatury. Każdą z tych grup reprezentują instrumenty klawiszowe takie jak: fortepiany, pianina, klawesyny, organy, czelesta, akordeon, fisharmonia, melodyka, organy Hammonda, melotron, Fender Rhodes, syntezator, keyboard, pianino elektryczne, pianino cyfrowe. Większość tych instrumentów funkcjonuje w orkiestrach, zespołach muzycznych i tanecznych, które często koncertują lub uczestniczą w trasach koncertowych, niejednokrotnie w dalekich zakątkach naszego globu. Specyfika takiego funkcjonowania spowodowała duże zainteresowanie solidnymi opakowaniami transportowymi na instrumenty klawiszowe (futerały).

Firma Paco Cases wychodząc na przeciw tym potrzebom przygotowała szeroką gamę opakowań w technologii Flight Cases do transportu i przechowywania instrumentów klawiszowych. Propozycja nasza składa się z dwóch podstawowych wersji konstrukcyjnych.

Pierwsza propozycja to opakowanie typu combo CKP – Profi dedykowane muzykom profesjonalnym, które charakteryzuje się solidnym wykonaniem z wykorzystaniem najlepszych podzespołów takich jak zamki motylkowe, rączki kasetonowe, lekkie płyty komorowe (materiał lżejszy od sklejki o 40%), kółka narożnikowe fi 70. Jego wnętrze wyklejone jest systemem gąbek amortyzujących sprzęt przed wstrząsami w czasie transportu.

Druga propozycja to opakowanie typu combo CKS – Standard dedykowane muzykom początkującym lub mniej wymagającym, którzy nie koniecznie muszą mieć zamki motylkowe czy rączki kasetonowe, a wystarczą im zamki walizkowe, uchwyty nawierzchniowe, sklejka fenolowa. Nie potrzebują też kółek narożnikowych czy dodatkowego specjalistycznego wyklejenia.

Wykonujemy również specjalistyczne skrzynie na duże instrumenty klawiszowe takie jak fortepiany, pianina, pianina cyfrowe, fortepiany cyfrowe np. Yamaha Gran Touch GT2 lub inne.

Instrumenty klasyczne

Skrzynie na harfy

Skrzynie w technologii flight case często znajdują zastosowanie w przechowywaniu i transporcie instrumentów klasycznych takich jak harfy, wiolonczele, kontrabasy, klawesyny itp. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym dopasowujemy kształt i gabaryt skrzyni do bardzo niestandardowych kształtów instrumentów klasycznych – w rezultacie otrzymujemy opakowania o skośnych i trapezowych ścianach. Przy większych instrumentach skrzynie do nich dedykowane zawierają podwozie jezdne dla lepszego i łatwiejszego transportowania. Bardzo często w skrzyniach znajduje się również dodatkowa przestrzeń na potrzebne akcesoria oraz materiałowe teczki, w których można umieścić zeszyt z nutami.

Instrumenty perkusyjne

Instrumenty perkusyjne wielokrotnie pakowane są we flight case’y. O ile skrzynie na same talerze są zazwyczaj  niewielkich rozmiarów, ponieważ można ich spakować większą ilość w jednej skrzyni, o tyle case’y na bębny to już o wiele większe i cięższe skrzynie zaopatrzone w kółka ułatwiające transport. Nasze futerały zabezpieczają instrument podczas transportu przed urazami mechanicznymi oraz wstrząsami, dzięki czemu nie ulega on zniszczeniu i nie zostaje rozstrojony.

Mikrofony

Typów opakowań na mikrofony jest kilka. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest wykonanie walizki wyposażonej w dedykowany wkład piankowy, w którym mikrofon zatopiony jest w pozycji leżącej. Można również wykonać kufer, w którym mikrofon władany jest od góry w specjalnie wyfrezowane w piance otwory – transportowanie mikrofonu w tzw. słupku. Zdarzają się także opakowania indywidualne zaprojektowane pod konkretny mikrofon ze względu na jego wyjątkowy i niepowtarzalny kształt. Przy każdym rozwiązaniu dbamy o jak najwyższy poziom ochrony instrumentu podczas transportu.